PRACA W POLU

Praca w Polu™ – autorska metoda pracy z podświadomością, wywodząca się z Ustawień Systemowych Berta Hellingera. Metoda Dominiki Radwańskiej powstała dzięki usunięciu tych elementów Ustawień, które, w jej odczuciu, zaciemniają obraz i pozostawiają Uczestnika w poczuciu „magicznej sprawczości tej metody”, czyli bez świadomości jak to wszystko działa.

Tytułowe Pole jest przestrzenią, w której bez przeszkód ukazuje się Prawda, czyli aktualny obraz wewnętrznego konfliktu, którego konsekwencje możemy zaobserwować w życiu pod postacią powielających się schematów, doświadczanych problemów, czy blokad (wewnętrznych i zewnętrznych).

Wewnętrzny konflikt pozostaje poza świadomością i dlatego często utrzymuje się przez wiele lat, często przez większość życia. Taki staż czyni go czymś „normalnym”, dlatego dorośli ludzie przyzwyczajają się do tego, że „tak już jest”, „ja tak mam”. I mimo odczuwanego cierpienia, nie zdają sobie sprawy, że istnieje źródło, w którym wszystko to można łatwo odczynić.

Praca w Polu™ prowadzi wprost do tego źródła. Ukazuje teatr wewnętrznych upostaciowionych energii i konflikt między nimi. Kiedy to, co do tej pory pozostawało ukryte, staje w świetle (w Polu) – wówczas rozpoczynają się naturalne procesy (obserwujemy je wszędzie we Wszechświecie, w przyrodzie, w naturze) – dążenia do homeostazy, czyli równowagi.

Postacie w Polu same z siebie nie pragną pozostać w konflikcie. Ruch w Polu najpierw ukazuje jaka jest sytuacja zastana, a następnie prowadzi do rozwiązania, do uznania siebie nawzajem i przyjęcia. W efekcie konflikt wewnątrz Pola transformuje w ulgę i pogodzenie.
Taki stan wewnętrzny jest sprawczy dla wszystkiego, co się wydarza w życiu, dokładnie tak, jak sprawczy był stan konfliktu – manifestujący się pozornie zewnętrznymi problemami i niezrozumieniem, a w konsekwencji bezradnością i frustracją.

To jedna z najskuteczniejszych metod pracy terapeutycznej, angażująca uczestników na wszystkich poziomach: świadomym, nieświadomym i poziomie ciała – i jednocześnie nie wymagająca ani wiary, ani przekonania co do swej skuteczności.

Działa zawsze na korzyść osoby, która o tej metodzie usłyszała i zdecydowała się z niej skorzystać.

Obejrzyj nagranie o tym, czym jest Praca w Polu