Nabór do panelu dyskusyjnego “Gra w Prawdę”

Czy wiesz, że tym, co najbardziej pomogło mi wyjść ze świata złudzeń i wątpienia w siebie, były różne akty szczerości, jakie dokonywały się w mojej obecności: zwierzenia Klientów, szczere rozmowy z kolegami, którzy dawno sobie odpuścili starania, chwile nagości w sytuacjach, gdy opadają maski, a także pragnienie widzenia własnych ukrytych motywów w codziennym życiu. Wszystko to prowadziło mnie i wciąż prowadzi w rzeczywistość, która nie jest ani zła, ani zagrażająca, ani chaotycznie przypadkowa – jest rzeczywistością, w której doskonała niewinność jest jedyną Prawdą – a reszta to złudzenia.

Ta „droga” zajęła mi wiele lat. Niezliczoną ilość razy musiała mi opaść szczęka, gdy uzmysławiałam sobie prawdziwy obraz sytuacji, których byłam ofiarą. Kierowanie ostrza w swoją stronę było nawykiem, który musiałam jako takim zobaczyć i przestać nabierać się na stałą śpiewkę Sabotażysty o winie i niedoskonałości.

Dopiero od pewnego czasu na sesjach 1:1 zamiast na rozwiązaniu problemu, skupiam się na pokazaniu i udowodnieniu Klientowi, że wszystko jest z nim okej, że to całe szkalowanie siebie i widzenie w sobie niedoskonałości – to efekt tego, w co uwierzył na zabój. I to działa, o ile pragnienie uwolnienia jest silniejsze, niż pragnienie trwania przy własnym, dotychczasowym widzeniu siebie i świata.

Chcę odwrócić tę tendencję, obecną w środowiskach rozwojowych i tam, gdzie bezgranicznie ufa się terapeutyzacji, stawiającej człowieka w roli niedoskonałego i wymagającego pracy, terapii, uzdrowienia, zmiany – bowiem błąd i fałsz, uniemożliwiający ostateczne uwolnienie do doskonałości TERAZ polega na tym, że przeocza się fakt istnienia nierozerwalnej całości, jaką stanowi osoba i to, co wydarza się wokół niej. To spójna, cała rzeczywistość, która traktowana jest jako człowiek i jego własny problem oraz zewnętrze. Tymczasem bez zewnętrza nie byłoby tego, co dzieje się w człowieku (jego reakcje, myśli, działania, ból, czy szał), a zrozumienie prawdy o tym, że człowiek nie wytwarza zła i przewinień i że są one częścią Wszystkiego – zawsze adekwatną, spójną, nierozerwalną – uniemożliwiają teorie i koncepcje o projekcji i przyczynie, leżącej w Tobie.
Tak, przyczyna leży w Tobie. Ale Ty nie jesteś pionkiem w tej grze, nie jesteś człowiekiem. Ty to ty.

Prawda o niewinności to prawdopodobnie najtrudniejszy do przejścia etap poznawania samego Siebie, ponieważ na straży poznania stoi ten sam Sabotażysta – doskonale potrafiący wykorzystać Twoje lęki, niepewność i strach przed popełnieniem błędu.

Łatwo nie będzie, jednak zamierzam spróbować wyprowadzić Cię z błędu, o którym do tej pory ci się nie śniło. I właśnie w tej wyprowadzce ma pomóc cykl spotkań, które zatytułowałam „Gra w Prawdę”, podczas których pragnę, by światło dzienne ujrzała ta prawda, która do tej pory była skrzętnie ukrywana.

Pierwsze, co wydarzy się w ramach tego projektu to panel dyskusyjny w temacie: związki i relacje damsko-męskie.

Panel dyskusyjny odbędzie się w formie online z udziałem zaproszonych gości.
Pragnę zaprosić szczególne osoby – kobiety i mężczyzn – którzy stawiają szczerość ponad wszystko i którzy podzielą się własnym sposobem myślenia, strategiami postępowania, cheatami, manipulacjami i kłamstwami, jakimi zdarzało im się posługiwać w sytuacjach damsko-męskich.

Wymagane jest tu prawdziwe otwarcie.
Nie chodzi o to, byś podzielił się swymi przemyśleniami i wiedzą, którą dzielisz się chętnie ze światem.
To raczej forma spowiedzi, podczas której przestajesz kontrolować co i jak mówisz – i dbasz tylko o to, by opróżnić się ze wszystkiego. Do pustki.

Ta szczególna forma terapeutyczna odbędzie się z moim udziałem pod moim nadzorem. W moderowanej dyskusji udział wezmą tylko wybrane osoby. Całość zostanie zarejestrowana i później udostępniona, choć jeszcze nie wiem, czy swobodnie każdemu, czy tylko chętnym (np. członkom Grupy).

Ogłaszam nabór chętnych – kobiet i mężczyzn, którzy czują, że chcieliby wziąć udział w tym projekcie i spotkać się w przestrzeni online, przed kamerą, by opowiedzieć o rzeczach, które dotychczas pozostawały ukryte. A wszystko to po to, by usunąć fałsz o winie, który uniemożliwia Wam po prostu szczęśliwe życie.

Zgłoszenia ślij na maila: dominikaradwanska@icloud.com lub pisz na Facebooku.
Skontaktuję się z wybranymi osobami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *